Chory przewlekle

Nowe

Aspekty pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, terapeutyczne

Joann Rosińczuk-Tonderys, Izabella Uchmanowicz

Rok wydania2011
Oprawamiękka
Ilość stron516
Format170 x 240 mm
ISBN978-83-62283-71-2

Aktualnie brak tego produktu w magazynie.

Poleć znajomemu

134,00 zł Cena dla klienta indywidualnego

Sugerowana cena detaliczna 159,00 zł

W monografii można wyodrębnić 3 tematyczne podrozdziały. Pierwszy podrozdział dotyczy ograniczeń fizycznych i psychicznych po amputacjach, przewlekłych chorobach ograniczających zdolności psychoruchowe, które dotyczą również dzieci. Ograniczenia ruchowe u pacjentów są przyczyną stresu, który negatywnie oddziałuje na procesy odpornościowe organizmu, oraz jest przyczyna zaburzeń krążeniowo-oddechowych.
Podjęty przez autorów temat jest czasowo aktualny i wychodzi naprzeciw narastającemu problemowi.
Wydanie książkowe wykazuje dużą znajomość podjętego tematu, zarówno literaturowa jak też dojrzałość i kompetentność autorów. Wyczerpująco przedstawione zostały standardy w wybranych procedurach obowiązujących w postępowaniu z pacjentami obciążonymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi.
Ujęte są one w sposób zorganizowany, przejrzysty i przystępny dla każdego czytelnika.
Sadzę, że pozycja ta wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu, ale również praktykujących pielęgniarek w otwartej i zamkniętej opiece zdrowotnej i tych członków rodzin, na których spada ciężar opieki domowej nad chorym. Czytelnicy znajdą wiele praktycznych wskazówek, które pomogą im w opiece nad chorym.
Dr hab. Ireneusz Całkosiński
Zadanie podjęte przez autorów monografii prezentuje obszerną tematykę dotyczącą wieku młodzieńczego i okresu obejmującego wiek starczy. Może więc swą tematyką zainteresować szerokie grono czytelników. Zarówno środowisko pielęgniarskie, jak też osoby prowadzące czynną rehabilitację w wybranych przez autorów schorzeniach. Autorzy dostarczają też wielu wskazówek pacjentom dotkniętym wybranymi schorzeniami. Stąd dodatkowa wartość tematyczna prezentowanych opracowań .Tematy przedstawionych problemów mają niezmiernie dużą wagę społeczną.
Dr hab. Janusz Mierzwa prof. nadzw

Podobne produkty

książki
kalendarze
promocje
czytający mężczyzna