Farmakokinetyka Podstawy i znaczenie praktyczne

Nowe

Derendorf/Gramatte/Schaefer/Staab
Redakcja wydania I polskiego Elżbieta Wyska

Rok wydania2013
Oprawamiękka
Ilość stron400
Format165x235 mm
ISBN978-83-7846-016-9

Poleć znajomemu

60,00 zł Cena dla klienta indywidualnego

Sugerowana cena detaliczna 69,00 zł

Książka jest nowoczesnym podręcznikiem farmakokinetyki, w którym po raz pierwszy, oprócz podstaw teoretycznych, w wyczerpujący sposób zaprezentowano możliwości zastosowania tej dyscypliny do badań nad nowym lekiem w przemyśle farmaceutycznym oraz w wyborze właściwej dawki (schematu dawkowania) w praktyce klinicznej.

Autorami podręcznika są znani i cenieni naukowcy, od lat zajmujący się badaniami z zakresu farmakokinetyki i modelowania farmakokinetyczno-farmakodynamicznego (PK/PD), stąd zagadnienia poruszane w książce są niezwykle aktualne i poparte wieloma praktycznymi przykładami.
 Niektóre części książki, zwłaszcza te dotyczące farmakokinetyki populacyjnej i modelowania PK/PD, mogą być trudne w odbiorze dla początkujących w tej dziedzinie. Starano się je tutaj przedstawić w sposób prosty i logiczny, co powinno ułatwić zrozumienie treści Czytelnikom, w tym studentom i absolwentom studiów farmaceutycznych i medycznych. Książka służy także lekarzom i naukowcom zatrudnionym w coraz dynamiczniej rozwijającym się przemyśle farmaceutycznym.

Podobne produkty