CHEMIA NIEORGANICZNA, Tom II Analiza ilościowa i preparatyka chemiczna

Nowe

Eberhard Schweda


Redakcja wydania I polskiego:

Franciszek Buhl

Rok wydania2014
Oprawamiękka
Ilość stron432
Format165 x 235 mm
ISBN978-83-7846-031-2

Poleć znajomemu

75,00 zł Cena dla klienta indywidualnego

Sugerowana cena detaliczna 85,00 zł

Chemia Nieorganiczna autorów: Jander/Blasius to podstawowy  podręcznik na studiach chemicznych i innych z zakresu nauk przyrodniczych w Niemczech. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu polskie tłumaczenie tej książki.

Chemia Nieorganiczna tom II  Analiza ilościowa i preparatyka chemiczna  to kontynuacja wydanego w marcu 2014 tomu I Wprowadzenie i analiza jakościowa.

W tomie II Chemii Nieorganicznej  omówiono następujące tematy:

Podstawy wiedzy – podstawowe pojęcia chemiczne: układ okresowy pierwiastków/chemia związków jonowych i typy wiązań chemicznych/równowaga kwasowo - zasadowa, równowaga chemiczna, prawo działania mas i iloczyn rozpuszczalności/utlenianie i redukcja/obliczenia, stechiometryczne/chemia, związków kompleksowych i układów koloidalnych /nazewnictwo.

Analiza ilościowa: metody rozdzielania substancji, oznaczenia analityczne i przyrządy laboratoryjne/metody grawimetryczne i miareczkowe/rozdzielanie analityczne/metody elektroanalityczne i optyczne/analiza gazowa/kontrola jakości produktów technicznych.

Chemia preparatywna: przyrządy laboratoryjne i technika pracy/przepisy syntetyczne dla gazów, metali, tlenków, związków nadtlenkowych, siarczków, azotków, kwasów i zasad, soli, związków kowalencyjnych, estrów, alkoholi, eterów, związków kompleksowych i układów koloidalnych.

Treść książki zamyka rozdział poświęcony bezpieczeństwu pracy i utylizacji odpadów laboratoryjnych.

Podobne produkty